KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13978004
nr 1397 8004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 42/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88 cm. Bladets mått: 140x96,5 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:24:26
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander